Soccer Match Results – 09/30/2022

TigerGaming Poker 100% up To $1000 Welcome Bonus

Albania: Superliga
Bylis 4 – 1 Erzeni Shijak
Teuta Durrës 0 – 0 Vllaznia Shkodër

Algeria: Ligue 1
US Biskra 1 – 1 NC Magra
RC Arbaâ 3 – 1 El Bayadh

Argentina: Primera División
Tigre 3 – 0 Aldosivi
Estudiantes 2 – 4 Colón

Armenia:
Ararat 0 – 2 Urartu
Ararat-Armenia 1 – 0 BKMA

Austria: Regionalliga
Neusiedl 1 – 1 Wiener Viktoria
Draßburg 3 – 0 Krems
Traiskirchen / Tribusw. 0 – 2 TWL Elektra
Wiener SC 2 – 0 Mauerwerk
Wiener Neustadt 0 – 1 Marchfeld
Union Vöcklamarkt 1 – 1 Hertha
Deutschlandsberger SC 2 – 2 Bad Gleichenberg
Kalsdorf 1 – 1 Treibach
Weiz 2 – 4 Gleisdorf 09
Ried II 2 – 0 Allerheiligen
Salzburger AK 3 – 0 Seekirchen
Hall 0 – 5 Silz / Mötz

Azerbaijan: Premyer Liqa
Səbail 1 – 2 Qəbələ

Belarus: Premier League
Gomel 1 – 0 Vitebsk
Dnepr Mogilev 1 – 2 Slutsk

Belgium: First Division A
Standard Liège 0 – 2 RFC Seraing
Excelsior Virton 3 – 3 Club Brugge II
KRC Genk II 0 – 2 Dender

Bolivia: LFPB
Real Santa Cruz 1 – 1 Real Tomayapo

Bosnia Herzegovina: Premier
Zrinjski 1 – 0 Sloboda Tuzla
Tuzla City 1 – 0 Sarajevo
Velez 1 – 1 Posušje

Brazil: Serie B
Operário PR 1 – 1 Vila Nova
Vasco da Gama 1 – 1 Londrina

Bulgaria: First League
Cherno more 2 – 1 Botev Vratsa
Botev Plovdiv 1 – 0 Slavia Sofia
Septemvri Sofia 1 – 1 Spartak Varna
Spartak Pleven 1 – 1 Belasitsa
Lovech 1 – 0 Sportist Svoge
Dunav ot Ruse 4 – 1 Vitosha Bistritsa
Yantra 2019 0 – 1 Krumovgrad

China: CSL
Changchun Yatai 1 – 0 Shenzhen

Colombia: Primera A
Independiente Santa Fe 1 – 1 Atlético Nacional
Orsomarso 0 – 4 Fortaleza CEIF

Costa Rica: Primera División
Sporting San José 2 – 1 San Carlos

Croatia: 1. HNL
Varaždin 1 – 1 Istra 1961
Orijent 1919 1 – 0 Kustošija

Czech Republic: 3. liga
Písek 2 – 0 Sokol Hostouň
Dukla Praha 5 – 0 Vysočina Jihlava
Příbram 5 – 0 Sigma Olomouc II
Opava 1 – 0 Táborsko

Denmark: 1st Division
Hvidovre 1 – 1 Vejle
AaB 1 – 1 OB

England: Championship
Hull City 0 – 2 Luton Town
Needham Market 2 – 0 Brightlingsea Regent
Mansfield Town 2 – 2 Hartlepool United

Finland: Ykkönen
TPS 2 – 2 KPV

France: Ligue 1
Angers SCO 0 – 3 Olympique Marseille
Dunkerque 1 – 0 Stade Briochin
Bourg-en-Bresse Péronnas 1 – 3 Sedan
Martigues 3 – 2 Paris 13 Atletico
Le Mans 3 – 0 Avranches
Le Puy Foot 0 – 2 Red Star
Nancy 1 – 1 Cholet
Bastia-Borgo 1 – 1 Versailles
Orléans 1 – 1 Villefranche Beaujolais

Germany: 2. Bundesliga
Paderborn 1 – 2 Darmstadt
Hannover 96 1 – 2 Hamburg
Erzgebirge Aue 3 – 0 Meppen
Bayern Munich 4 – 0 Bayer Leverkusen
Villingen 0 – 1 CfR Pforzheim
Mutschelbach 1 – 1 Nöttingen
Monheim 0 – 1 Schonnebeck
Kleve 5 – 1 FSV Duisburg
Ahlerstedt / Ottendorf 2 – 2 Rotenburger SV
Gifhorn 0 – 2 Pattensen
MSV 1919 Neuruppin 2 – 1 Optik Rathenow
Hertha Zehlendorf 0 – 1 Staaken
Süderelbe 6 – 1 Union Tornesch
Harksheide 1 – 2 Victoria Hamburg
Hamm United 0 – 5 Dassendorf
HEBC 1 – 1 Rugenbergen
Paloma 3 – 2 Niendorfer TSV
Hamburger SV III 4 – 4 Sasel
Fernwald 4 – 0 Türk Gücü Friedberg
Eddersheim 0 – 0 Viktoria Griesheim
Rot-Weiß Walldorf 1 – 0 FC 1906 Erlensee
Baunatal 1 – 1 Eintracht Frankfurt II
Hertha Wiesbach 2 – 2 Diefflen
Bonner SC 0 – 0 Bergisch Gladbach
Oberneuland 1 – 2 ESC Geestemünde
Ulm 1 – 1 Balingen
Kickers Offenbach 1 – 1 Barockstadt Fulda-Lehn.
Eintracht Trier 2 – 1 Rot-Weiß Koblenz
TSV Steinbach 4 – 0 Aalen
Viktoria Berlin 1 – 1 BFC Dynamo
Hertha BSC II 3 – 0 Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig 1 – 0 Rot-Weiß Erfurt
Rot-Weiß Oberhausen 4 – 0 Düren Merzenich
Lippstadt 08 3 – 1 Rot Weiss Ahlen
Vilzing 0 – 0 Rain / Lech
Unterhaching 3 – 1 Ansbach
Viktoria Aschaffenburg 1 – 2 Türkgücü München
Bayern München II 2 – 4 Greuther Fürth II
Wacker Burghausen 4 – 0 Aubstadt
Heimstetten 0 – 3 Würzburger Kickers
Augsburg II 4 – 0 Hankofen-Hailing
Illertissen 0 – 1 Nürnberg II
Buchbach 1 – 1 Pipinsried
Schweinfurt 2 – 0 Eichstätt
Hannover 96 II 2 – 0 Borussia Hildesheim
Lübeck 3 – 1 Atlas Delmenhorst
Schwarz-Weiß Rehden 0 – 0 Drochtersen / Assel

Hungary: NB I
Mezőkövesd-Zsóry 1 – 2 Paksi FC

Indonesia: Liga 1
Bali United 1 – 2 Persikabo 1973

Ireland: First Division
Athlone Town 2 – 2 Longford Town
Treaty United 1 – 1 Galway United
Waterford 3 – 1 Cobh Ramblers
Wexford 4 – 2 Bray Wanderers
Bohemians 1 – 0 UCD
Dundalk 2 – 0 Drogheda United
St Patrick’s Athletic 0 – 1 Derry City
Finn Harps 1 – 1 Shelbourne

Italy: Serie B
Cosenza 3 – 1 Como

Latvia: 1. Liga
Rīgas FS II 3 – 1 Skanste
Super Nova 1 – 4 Riga

Lithuania: 1 Lyga
Marijampolė City 2 – 0 Žalgiris II
Nevėžis 1 – 0 Banga II
Dainava 5 – 0 Atmosfera
BFA 2 – 3 Minija

Malaysia: Premier League
Kelantan United 1 – 1 Kelantan
Selangor II 0 – 1 Johor Darul Ta’zim II

Mexico: Ascenso MX
Tapatío 1 – 0 Venados FC
CA La Paz 2 – 1 Alebrijes de Oaxaca

Morocco: Botola Pro
FAR Rabat 4 – 1 Difaâ El Jadida
Chabab Mohammédia 0 – 0 Raja Casablanca

Netherlands: Eerste Divisie
ADO Den Haag 1 – 3 PSV II
Almere City 2 – 1 Roda JC
Den Bosch 1 – 2 Heracles
Eindhoven 1 – 1 Dordrecht
De Graafschap 2 – 0 AZ II
Helmond Sport 1 – 2 TOP Oss
MVV 3 – 2 Willem II
NAC Breda 1 – 2 VVV
PEC Zwolle 1 – 1 Ajax II
Telstar 2 – 2 Utrecht II

Northern Ireland: Premiership
Portadown 1 – 1 Glenavon

Peru: Primera División
Alianza Atlético 2 – 2 Universitario
UTC Cajamarca 4 – 0 César Vallejo

Poland: Ekstraklasa
Radomiak Radom 0 – 2 Cracovia
Wisła Płock 1 – 0 Piast Gliwice
Chojniczanka Chojnice 1 – 0 Wisła Kraków
ŁKS Łódź 1 – 1 Zagłębie Sosnowiec

Portugal: Primeira Liga
Sporting Lisbon 3 – 1 Gil Vicente
Porto 4 – 1 Sporting Braga

Romania: Liga I
Universitatea Craiova 1 – 1 Voluntari

Serbia:
Novi Pazar 3 – 1 Mladost Lučani
Ružomberok 2 – 0 Skalica

Spain: La Liga
Athletic Club 4 – 0 Almeria
Tenerife 1 – 1 Sporting Gijon

Sweden: Division 1
Motala 2 – 2 Sylvia

Switzerland: Challenge League
Yverdon Sport 2 – 2 Aarau
Lausanne Sport 4 – 0 Wil
Thun 2 – 1 Neuchâtel Xamax

Tanzania: Ligi kuu Bara
Tanzania Prisons 1 – 0 Azam

Ukraine: Persha Liga
Kremin’ 0 – 3 Obolon’ Kyiv
Veres Rivne 2 – 2 Rukh Vynnyky
Metalist 1925 Kharkiv 2 – 0 Kolos Kovalivka

Venezuela: Primera División
Caracas 2 – 0 Deportivo La Guaira

Vietnam: V.League 1
Hai Phong 1 – 1 Hoang Anh Gia Lai

Wales: Feeder Leagues
Ruthin Town 3 – 2 Chirk AAA
Llandudno 0 – 1 Porthmadog
Llanelli Town 6 – 0 Abergavenny Town
Briton Ferry 2 – 2 Swansea University
Ammanford 2 – 3 Goytre United
Airbus UK 0 – 6 Bala Town
The New Saints 4 – 1 Newtown

Zimbabwe: Premier League
Yadah 0 – 1 Tenax


Soccer Betting Options

Wild Casino - Welcome Crypto Package Up To $9,000