Soccer Match Results – 09/23/2022

Bovada LV Score $750 Welcome Bonus

Argentina: Prim B Nacional
Quilmes 1 – 1 Almagro
Godoy Cruz 0 – 1 Boca Juniors

Austria: Regionalliga
Siegendorf 0 – 2 Neusiedl
Marchfeld 1 – 1 Wiener SC
Bruck / Leitha 1 – 0 Scheiblingkirchen
TWL Elektra 1 – 0 Stripfing
Leoben 3 – 0 SAK Klagenfurt
Allerheiligen 0 – 1 Treibach
Bad Gleichenberg 2 – 1 St. Anna
Gleisdorf 09 4 – 0 Union Vöcklamarkt
Hertha 1 – 1 Deutschlandsberger SC
TSV St. Johann 2 – 0 Grödig
Pinzgau Saalfelden 1 – 1 Salzburger AK
Seekirchen 3 – 1 UFC Hallein
Wörgl 3 – 2 Kufstein
Hall 2 – 4 WSG Tirol II

Belgium: Cup
Dessel Sport 1 – 1 Excelsior Virton

Brazil: Serie B
Náutico 1 – 3 Sampaio Corrêa
Vila Nova 1 – 0 CRB

Chile: Copa Chile
Magallanes 0 – 0 Cobreloa

China: China League One
Shanghai Jiading 2 – 6 Kunshan
Qingdao Youth Island 2 – 2 Jiangxi Beidamen

Colombia: Primera B
Atlético 1 – 1 Deportes Quindío
Bogotá 1 – 0 Orsomarso
Cúcuta Deportivo 0 – 0 Real Santander

Czech Republic: 3.
Hlučín 1 – 1 Hodonín
Kvítkovice 3 – 0 Vítkovice

Denmark: 2nd Division
Roskilde 1 – 2 HIK

England: FA Trophy
Hebburn Town 3 – 1 Stockton Town

Europe: UEFA Nations League
Germany 0 – 1 Hungary
Italy 1 – 0 England
Bosnia-Herzegovina 1 – 0 Montenegro
Finland 1 – 1 Romania
Georgia 2 – 0 Macedonia
Bulgaria 5 – 1 Gibraltar
Estonia 2 – 1 Malta

Finland: Ykkönen
KTP 6 – 2 KPV

France: National 1
Sedan 0 – 0 Le Puy Foot
Paris 13 Atletico 0 – 1 Avranches
Red Star 2 – 2 Martigues
Bastia-Borgo 2 – 2 Le Mans
Cholet 1 – 1 Concarneau
Stade Briochin 1 – 1 Orléans
Versailles 2 – 2 Nancy
Villefranche Beaujolais 3 – 2 Bourg-en-Bresse Péronnas

Germany: Oberliga
Bövinghausen 3 – 0 Sprockhövel
Delbrücker SC 1 – 3 Paderborn II
Pattensen 1 – 3 Germania Egestorf
Victoria Hamburg 1 – 2 HEBC
Concordia 2 – 2 Harksheide
Hamburger SV III 0 – 3 Türkiye
Eimsbütteler TV 7 – 1 Curslack-Neuengamme
Rot-Weiß Walldorf 3 – 1 Eddersheim
Gebenbach 5 – 0 Jahn Regensburg II
ATSV Erlangen 5 – 3 Donaustauf
1860 Rosenheim 2 – 5 1860 München II
Erlbach 1 – 1 Gundelfingen
Ingolstadt II 4 – 1 Hallbergmoos-Goldach
Homburg 4 – 0 Astoria Walldorf
Balingen 1 – 1 Stuttgart II
Pipinsried 0 – 2 Schweinfurt
Drochtersen / Assel 2 – 0 Hannover 96 II

Ghana:
Accra Lions 1 – 0 Tamale City

International Friendlies: Friendlies
Saudi Arabia 0 – 0 Ecuador
Japan 2 – 0 United States
Paraguay 1 – 0 UAE
Morocco 2 – 0 Chile
Brazil 3 – 0 Ghana
Algeria 1 – 0 Guinea
Bahrain 1 – 2 Cape Verde Islands
Cameroon 0 – 2 Uzbekistan
South Korea 2 – 2 Costa Rica
Mali 1 – 0 Zambia
Egypt 3 – 0 Niger
Jordan 2 – 0 Syria
Equatorial Guinea 0 – 0 Rwanda

Mexico: Ascenso MX
Atlante 1 – 0 Venados FC
Tepatitlán 3 – 2 Tapatío

Netherlands: Eerste Divisie
Dordrecht 1 – 2 MVV
Heracles 2 – 0 Helmond Sport
TOP Oss 1 – 3 Willem II
VVV 1 – 1 Telstar

Northern Ireland: Championship 1
Ards 1 – 0 Dundela
Dergview 2 – 3 Knockbreda
H&W Welders 0 – 1 Ballinamallard United
Institute 2 – 0 Ballyclare Comrades
Warrenpoint Town 1 – 0 Annagh United
Loughgall 2 – 1 Newington Youth
Carrick Rangers 0 – 1 Larne
Coleraine 2 – 0 Newry City
Crusaders 3 – 0 Ballymena United
Dungannon Swifts 2 – 0 Portadown

Paraguay: Division Profesional
Sportivo Ameliano 2 – 0 Guaireña

Romania: Liga III
Odorheiu Secuiesc 0 – 1 Păuleşti
Csikszereda II 1 – 0 Ştiinţa Miroslava
Gloria Bistriţa 1 – 0 CSM Satu Mare
Muscelul Câmpulung Elite 0 – 1 Real Bradu
Unirea Bascov 2 – 0 Flacăra Moreni
Vediţa Coloneşti 0 – 1 Alexandria
Viitorul Şimian 5 – 0 Armata Aurul Brad
Filiaşi 3 – 0 Gilortul
Ineu 0 – 1 CSM Reşiţa
Pobeda Stár Bišnov 1 – 0 Gloria Lunca Teuz Cermei
Ghiroda şi Giarmata Vii 1 – 0 Phoenix Buziaș
Avântul Periam 2 – 2 Crişul Chişineu Criş
Avântul Reghin 1 – 0 Viitorul Cluj
Metalurgistul Cugir 4 – 3 Ocna Mureș
Unirea Ungheni 0 – 1 ACS Târgu Mureș 1898

Scotland: Challenge Cup
The New Saints 0 – 3 Dundee
Falkirk 2 – 0 Partick Thistle
Alloa Athletic 1 – 0 Airdrieonians
Annan Athletic 1 – 2 Kelty Hearts

Serbia: Prva Liga
GFK Sloboda Užice 0 – 0 Jedinstvo Ub

Slovenia: 2. SNL
Krka 3 – 1 Bilje
Aluminij 3 – 1 Bistrica
Nafta 2 – 0 Triglav

South Korea: National League
Changwon City 2 – 0 Gangneung City
Daejeon Korail 0 – 0 Cheonan City

Spain: Segunda División
Sporting Gijon 2 – 1 Ibiza
Pamplona 5 – 2 Oberena
Valle Egüés 4 – 0 Huarte
Alesves 0 – 1 Peña Sport

Ukraine: Persha Liga
FSC Mariupol’ 0 – 2 Nyva Ternopil
SK Poltava 2 – 0 Kremin’

Wales: Feeder Leagues
Buckley Town 1 – 4 Colwyn Bay
Porthmadog 1 – 1 Holyhead Hotspur
Cambrian & Clydach 4 – 3 Taff’s Well
Afan Lido 2 – 1 Ammanford
Airbus UK 4 – 4 Newtown
Penybont 3 – 1 Aberystwyth Town
Denbigh Town 6 – 1 Llanrwst


Soccer Betting Options

Slots.Lv - Welcome Package Up To $7,500