Soccer Match Results – 08/13/2022

TigerGaming Poker 100% up To $1000 Welcome Bonus

Argentina: Federal A Tournament
Crucero del Norte 1 – 1 Defensores Belgrano VR
Boca Unidos 1 – 3 Sarmiento Resistencia
Juventud Unida G. 1 – 1 Sportivo Belgrano
Huracán Las Heras 0 – 3 Independiente Chivilcoy
Ciudad de Bolívar 2 – 1 Estudiantes de San Luis
Defensores Unidos 2 – 1 UAI Urquiza
Talleres Remedios 2 – 1 Dock Sud
Deportivo Merlo 0 – 0 Deportivo Armenio
Acassuso 0 – 0 Fénix
Cañuelas 0 – 4 Comunicaciones
Instituto 1 – 1 Deportivo Riestra
Sacachispas 1 – 1 Belgrano
Quilmes 1 – 0 Flandria
Deportivo Maipú 2 – 1 Temperley
Patronato 3 – 2 San Lorenzo
Rosario Central 3 – 1 Barracas Central
Defensa y Justicia 0 – 0 Tigre
River Plate 4 – 1 Newell’s Old Boys
Lanús 1 – 1 Independiente

Armenia:
Urartu 0 – 1 Van
Pyunik 1 – 0 Shirak

Australia: Capital Territory NPL
Belconnen United 2 – 0 Gungahlin United
Canberra Olympic 2 – 0 West Canberra Wanderers
Cooma Tigers 2 – 2 O’Connor Knights
Sydney Olympic 1 – 2 Manly United
Broadmeadow Magic 2 – 3 Maitland
Cumberland United 1 – 2 Campbelltown City
Adelaide City 6 – 0 Adelaide Olympic
Croydon 1 – 0 Adelaide Comets
Sturt Lions 1 – 0 FK Beograd
Adelaide United II 4 – 1 WT Birkalla
MetroStars 2 – 1 South Adelaide Panthers
South Melbourne 1 – 0 Dandenong City
Hume City 2 – 1 Dandenong Thunder
Perth 2 – 0 Gwelup Croatia
Floreat Athena 3 – 1 Sorrento
Balcatta 0 – 3 Cockburn City
Stirling Macedonia 1 – 0 Inglewood United

Austria: Bundesliga
Austria Klagenfurt 1 – 0 Ried
Sturm Graz 4 – 0 Rheindorf Altach
Austria Vienna 2 – 1 WSG Tirol
Stripfing 2 – 0 Neusiedl
Fach-Donaufeld 0 – 1 Wiener SC
Leobendorf 4 – 1 Krems
Rheindorf Altach II 4 – 5 Lauterach
Rotenberg 3 – 2 Wolfurt
Hohenems 5 – 2 Göfis
Dornbirner SV 0 – 1 Admira Dornbirn
Wolfsberger AC II 4 – 1 Ried II
LASK II 1 – 1 Treibach

Azerbaijan: Premyer Liqa
Sumqayit 0 – 2 Qarabag
Səbail 0 – 1 Turan

Belarus: 1. Division
ML Rogachev 3 – 1 Volna
Shakhtyor Petrikov 2 – 2 Naftan
Slonim 1 – 3 Smorgon
Slavia 0 – 1 Gomel
Minsk 2 – 0 Vitebsk
Isloch 1 – 2 Dinamo Brest

Belgium: Cup
URSL Visé 3 – 2 Harelbeke
Berchem Sport 1 – 7 Patro Eisden
Ostiches 2 – 0 Acren-Lessines
Lyra-Lierse Berlaar 2 – 0 Zwarte Leeuw
Rebecq 1 – 2 Meux
Tienen 0 – 1 Perwez
Hades 0 – 2 Sint-Eloois-Winkel
Fenixx BeigHum 0 – 2 Sparta Petegem
Francs Borains 2 – 0 Merelbeke
Sprimont 1 – 3 Thes Sport
Hombourg 0 – 1 Jong Lede
Oudenaarde 2 – 0 Berlare
Biesme 0 – 2 VW Hamme
Union Namur 2 – 1 Tongeren
Ninove 3 – 1 Couvin-Mariembourg
Sint-Lenaarts 2 – 3 Cappellen
Diegem Sport 0 – 4 Rupel Boom
Westerlo 4 – 2 Standard Liège
Cercle Brugge 0 – 0 Mechelen
RFC Seraing 0 – 1 Sporting Charleroi
Union Saint-Gilloise 2 – 1 Kortrijk
Beerschot 1 – 0 Waasland-Beveren
Club Brugge II 2 – 2 Standard Liège II

Bolivia: LFPB
Real Santa Cruz 1 – 2 Bolívar
The Strongest 1 – 1 Atlético Palmaflor
Guabirá 1 – 1 Independiente

Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Željezničar 4 – 2 Tuzla City
Sloboda Tuzla 2 – 0 Borac Banja Luka
Posušje 3 – 2 Sloga Doboj

Brazil: Serie A
Corinthians 0 – 1 Palmeiras
Goiás 1 – 1 Avaí
Cuiabá 1 – 0 Juventude
Guarani 1 – 0 Náutico
CRB 2 – 0 Grêmio
Sport Recife 4 – 0 CSA
Brusque 2 – 1 Ponte Preta
Operário PR 1 – 1 Sampaio Corrêa
Vasco da Gama 3 – 1 Tombense
Bahia 2 – 0 Ituano
Cruzeiro 1 – 1 Chapecoense
São José RS 4 – 1 Altos
Campinense 0 – 1 Volta Redonda
Confiança 1 – 0 Atlético Cearense
Vitória 3 – 1 Brasil de Pelotas
Botafogo SP 2 – 1 Remo
Manaus 2 – 1 Mirassol
Figueirense 2 – 1 ABC
Aparecidense 1 – 0 Botafogo PB
Ferroviário 1 – 2 Ypiranga Erechim
Paysandu 0 – 1 Floresta
Moto Club MA 0 – 1 América RN
São Bernardo 1 – 1 Bahia de Feira
Caxias 1 – 0 Real Noroeste
Pouso Alegre 1 – 0 Paraná

Bulgaria: First League
Arda 0 – 1 CSKA 1948 Sofia
Beroe 1 – 1 Botev Plovdiv
Sportist Svoge 0 – 0 Etar
Belasitsa 0 – 1 Vitosha Bistritsa
Minyor Pernik 0 – 0 Montana
Spartak Pleven 3 – 1 Dobrudzha 1919
Dunav ot Ruse 0 – 1 Yantra 2019
Maritsa Plovdiv 3 – 0 Sozopol

Cambodia: C-League
NagaWorld 0 – 0 Boeung Ket
Angkor Tiger 2 – 5 Visakha
Svay Rieng 10 – 0 Kirivong Sok Sen Chey
National Defense 0 – 1 Phnom Penh Crown

Canada: Canadian Soccer League
SC Scarborough 3 – 2 BGH City

Chile: Primera B
Fernández Vial 2 – 3 Universidad Concepción
Santiago Morning 1 – 2 Deportes Temuco
Curicó Unido 3 – 1 Universidad de Chile
Coquimbo Unido 3 – 1 Cobresal
Audax Italiano 1 – 0 Everton

China: China League One
Nanjing City 1 – 2 Sichuan Jiuniu
Guangxi Pingguo 0 – 1 Shaanxi Chang’an
Xinjiang Tianshan 1 – 3 Jiangxi Beidamen
BIT 0 – 2 Suzhou Dongwu
Guangzhou City 0 – 5 Wuhan Yangtze
Henan SSLM 0 – 1 Meizhou Hakka

Colombia: Primera A
Cortuluá 0 – 2 Alianza Petrolera
Atlético Bucaramanga 1 – 0 Unión Magdalena
Independiente Santa Fe 2 – 1 Deportes Tolima
Bogotá 1 – 0 Barranquilla
Deportes Quindío 1 – 0 Fortaleza CEIF
Llaneros 1 – 0 Boca Juniors de Cali

Costa Rica: Primera División
Herediano 4 – 2 Sporting San José

Croatia: 1. HNL
Dinamo Zagreb 4 – 1 Hajduk Split
HNK Gorica 3 – 2 Lokomotiva Zagreb
Orijent 1919 1 – 1 Solin
Dubrava Zagreb 0 – 0 Vukovar
Bijelo Brdo 1 – 2 Hrvatski dragovoljac
Cibalia 2 – 2 Kustošija

Czech Republic: 3. liga
Baník Sokolov 1 – 1 Admira Praha
Motorlet Praha 1 – 0 Slavia Karlovy Vary
Jiskra Domažlice 4 – 1 Povltava FA
Králův Dvůr 4 – 1 Přeštice
Sokol Hostouň 1 – 2 České Budějovice II
Ústí nad Labem 2 – 2 Přepeře
Sokol Živanice 2 – 2 Zápy
Mladá Boleslav II 1 – 0 Benešov
Slovan Velvary 0 – 1 Teplice II
Hanácká 2 – 0 Baník Ostrava II
Slovan Rosice 5 – 1 Frýdlant
Vítkovice 0 – 1 Hodonín
Baník Ostrava 3 – 1 Zlín
Teplice 0 – 1 Bohemians 1905
Hradec Králové 1 – 2 Viktoria Plzen
Zbrojovka Brno 3 – 1 Mladá Boleslav
Třinec 2 – 0 Dukla Praha
Slavia Praha II 4 – 2 Sparta Praha II
Vlašim 1 – 2 Líšeň
Vyškov 3 – 1 Táborsko
Chrudim 1 – 2 Vysočina Jihlava

Denmark: 1st Division
Helsingør 0 – 3 Hvidovre
Nykøbing 1 – 3 Vendsyssel
Kolding 4 – 0 Thisted
Aarhus Fremad 2 – 1 Frem
Jammerbugt 1 – 4 HIK

Ecuador: Liga Pro
9 de Octubre 1 – 2 Aucas
Mushuc Runa 1 – 1 Orense
Independiente Valle 2 – 0 Gualaceo

England: Championship
Blackpool 0 – 1 Swansea City
Cardiff City 1 – 0 Birmingham City
Huddersfield Town 3 – 1 Stoke City
Hull City 2 – 1 Norwich City
Luton Town 0 – 1 Preston North End
Millwall 3 – 2 Coventry City
Rotherham United 4 – 0 Reading
Sunderland 2 – 2 Queens Park Rangers
Wigan Athletic 1 – 1 Bristol City
Boreham Wood 2 – 2 Notts County
Bromley 0 – 0 Altrincham
Chesterfield 1 – 0 Aldershot Town
Eastleigh 1 – 0 Wealdstone
Halifax Town 0 – 1 Torquay United
Gateshead 2 – 2 Barnet
Maidenhead United 3 – 2 Scunthorpe United
Maidstone United 2 – 1 York City
Oldham Athletic 3 – 2 Dorking Wanderers
Solihull Moors 1 – 1 Southend United
Woking 2 – 0 Dagenham & Redbridge
Yeovil Town 1 – 1 Wrexham
Accrington Stanley 4 – 4 Burton Albion
Bristol Rovers 1 – 0 Oxford United
Cambridge United 2 – 1 Exeter City
Cheltenham Town 0 – 2 Portsmouth
Derby County 2 – 1 Barnsley
Ipswich Town 3 – 0 Milton Keynes Dons
Lincoln City 1 – 1 Forest Green Rovers
Morecambe 1 – 1 Fleetwood Town
Plymouth Argyle 2 – 0 Peterborough United
Port Vale 0 – 0 Bolton Wanderers
Sheffield Wednesday 1 – 0 Charlton Athletic
Wycombe Wanderers 1 – 2 Shrewsbury Town
AFC Wimbledon 2 – 2 Doncaster Rovers
Bradford City 2 – 0 Newport County
Carlisle United 1 – 1 Swindon Town
Harrogate Town 0 – 0 Crawley Town
Leyton Orient 1 – 0 Mansfield Town
Northampton Town 2 – 1 Hartlepool United
Rochdale 0 – 1 Grimsby Town
Salford City 3 – 0 Crewe Alexandra
Stockport County 1 – 0 Colchester United
Sutton United 1 – 0 Barrow
Tranmere Rovers 3 – 0 Gillingham
Walsall 1 – 1 Stevenage
Arsenal 4 – 2 Leicester City
Aston Villa 2 – 1 Everton
Brentford 4 – 0 Manchester United
Brighton & Hove Albion 0 – 0 Newcastle United
Manchester City 4 – 0 AFC Bournemouth
Southampton 2 – 2 Leeds United
Wolverhampton Wanderers 0 – 0 Fulham

Estonia: Esiliiga A
FCI Levadia II 1 – 1 Elva
Laagri 3 – 0 Alliance
Legion 1 – 2 Nõmme Kalju
Tallinna Kalev 2 – 5 Tammeka
Flora 1 – 1 Trans

Finland: Kakkonen
OTP 0 – 1 Kraft
Reipas 1 – 2 KäPa
LaPa 0 – 4 JIPPO
PKKU 3 – 2 PPJ
EPS 3 – 4 Jazz
MuSa 2 – 3 I-Kissat
SalPa 4 – 0 Honka Akatemia
HJS Akatemia 2 – 1 GrIFK
Inter Turku 1 – 1 VPS
Ilves 0 – 4 Honka
KPV 1 – 1 PK-35
EIF 4 – 0 PIF

France: Ligue 1
Monaco 1 – 1 Rennes
PSG 5 – 2 Montpellier
Metz 2 – 0 Valenciennes
Annecy 0 – 1 Laval
Sochaux 0 – 1 Amiens SC
Bastia 3 – 0 Grenoble Foot 38
Dijon 2 – 2 Caen
Nîmes 1 – 0 Rodez
Le Havre 1 – 1 Pau
Guingamp 0 – 0 Paris FC
Bordeaux 1 – 0 Niort

Georgia: Erovnuli Liga
Dinamo Tbilisi 3 – 1 Sioni
Telavi 1 – 1 Samgurali

Germany: 2. Bundesliga
Arminia Bielefeld 0 – 2 Hamburg
Darmstadt 4 – 0 Hansa Rostock
Holstein Kiel 3 – 0 Eintracht Braunschweig
Karlsruhe 3 – 2 Sandhausen
Ingolstadt 0 – 0 Saarbrücken
Elversberg 5 – 0 Zwickau
Borussia Dortmund II 1 – 0 Rot-Weiss Essen
Viktoria Köln 2 – 1 Dynamo Dresden
Verl 0 – 1 1860 München
Bayreuth 1 – 0 Osnabrück
Bayer Leverkusen 1 – 2 Augsburg
RB Leipzig 2 – 2 Koln
Hoffenheim 3 – 2 Bochum
Hertha BSC 1 – 1 Eintracht Frankfurt
Schalke 04 2 – 2 Borussia M’gladbach
Werder Bremen 2 – 2 Stuttgart
Bövinghausen 2 – 1 Sportfreunde Lotte
Preußen Münster II 7 – 1 Erndtebrück
Neckarsulmer SU 0 – 2 Mutschelbach
Stuttgarter Kickers 1 – 1 Nöttingen
Göppinger SV 1 – 0 CfR Pforzheim
Freiburger FC 1 – 3 FC Holzhausen
Offenburger FV 0 – 0 Ravensburg
Reutlingen 2 – 1 Backnang
Hollenbach 1 – 0 Villingen
FT Braunschweig 1 – 4 Ramlingen / Ehlershausen
Spelle-Venhaus 3 – 1 Pattensen
Arminia Hannover 2 – 2 Gifhorn
Eintracht Celle 3 – 1 Ahlerstedt / Ottendorf
RSV Eintracht 4 – 1 Optik Rathenow
Dynamo Schwerin 4 – 3 Tasmania Berlin
Budissa Bautzen 3 – 3 Blau-Weiß Zorbau
Einheit Wernigerode 0 – 1 FC Grimma
Einheit Rudolstadt 3 – 5 Eilenburg
Bischofswerdaer FV 1 – 0 Ludwigsfelde
Plauen 0 – 1 Union Sandersdorf
Oberlausitz Neugersdorf 0 – 0 An der Fahner Höhe
FC Gießen 2 – 0 Bayern Alzenau
Eintracht Stadtallendorf 3 – 1 FC 1906 Erlensee
Baunatal 2 – 0 Viktoria Griesheim
Rot-Weiß Hadamar 0 – 1 Weidenhausen
SV Steinbach 1 – 2 Eintracht Frankfurt II
Türk Gücü Friedberg 4 – 3 Dietkirchen
Unter-Flockenbach 0 – 4 Waldgirmes
Koblenz 3 – 0 Eisbachtal
Dudenhofen 0 – 3 Kaiserslautern II
Hertha Wiesbach 1 – 1 Arminia Ludwigshafen
TSB Flensburg 1 – 1 Pansdorf
Husumer SV 2 – 3 Heider SV
Kilia Kiel 0 – 3 Eichede
Dornbreite Lübeck 0 – 5 Oldenburger SV
Kornburg 1 – 0 Donaustauf
ATSV Erlangen 1 – 2 Abtswind
Eintracht Bamberg 2 – 2 1. SC Feucht
Geesdorf 1 – 2 Cham
Jahn Regensburg II 2 – 2 Weiden
Schalding-Heining 5 – 1 Memmingen
1860 München II 0 – 0 Gundelfingen
Deisenhofen 2 – 3 Ingolstadt II
Nördlingen 0 – 2 Landsberg
Kirchanschöring 2 – 1 Erlbach
Türkspor Augsburg 2 – 4 Kottern
Woltmershausen 2 – 2 Komet Arsten
Blumenthaler SV 3 – 2 OSC Bremerhaven
Ulm 1 – 0 Bahlinger SC
Astoria Walldorf 1 – 0 Wormatia Worms
Balingen 3 – 2 SGV Freiberg
Aalen 3 – 0 Barockstadt Fulda-Lehn.
TSV Steinbach 0 – 1 Mainz 05 II
Energie Cottbus 3 – 0 Luckenwalde
Chemie Leipzig 1 – 2 Altglienicke
Straelen 0 – 1 Düren Merzenich
1. FC Bocholt 2 – 2 Wuppertaler SV
Wattenscheid 09 3 – 0 Fortuna Köln
Roding 2 – 0 Schalke 04 II
Lippstadt 08 1 – 4 Kaan-Marienborn
Unterhaching 1 – 1 Bayern München II
Vilzing 2 – 1 Aubstadt
Türkgücü München 0 – 0 Würzburger Kickers
Schweinfurt 1 – 1 Wacker Burghausen
Eichstätt 3 – 2 Nürnberg II
Hamburger SV II 2 – 2 Jeddeloh
Kickers Emden 1 – 3 Havelse
Drochtersen / Assel 3 – 1 Eintracht Norderstedt
Holstein Kiel II 2 – 2 Teutonia Ottensen

Guatemala: Liga Nacional
Municipal 4 – 1 Malacateco
Santa Lucía 1 – 1 Comunicaciones
UPNFM 1 – 2 Honduras Progreso

Hungary: NB I
Kecskeméti TE 1 – 0 Mezőkövesd-Zsóry
Ujpest 1 – 1 Zalaegerszegi TE

Indonesia: Liga 1
PSS Sleman 1 – 0 Barito Putera
Persib 2 – 1 PSIS Semarang
Bali United 1 – 2 Arema

Italy: Serie A
Lecce 1 – 2 Internazionale
Milan 4 – 2 Udinese
Monza 1 – 2 Torino
Sampdoria 0 – 2 Atalanta
Cittadella 4 – 3 Pisa
Como 1 – 1 Cagliari
Palermo 2 – 0 Perugia

Japan: J1 League
Consadole Sapporo 0 – 2 Vissel Kobe
Júbilo Iwata 0 – 6 Urawa Reds
Iwate Grulla Morioka 0 – 1 Blaublitz Akita
Ventforet Kofu 2 – 2 Roasso Kumamoto
Vegalta Sendai 2 – 3 Omiya
Montedio Yamagata 4 – 1 Zweigen Kanazawa
Fagiano Okayama 3 – 2 Renofa Yamaguchi
V-Varen Nagasaki 2 – 3 Ryūkyū

Kazakhstan: Cup
Maqtaaral 1 – 1 Taraz
Kairat 3 – 0 Atyrau
Aksu 0 – 1 Ordabasy
Kaspiy 2 – 1 Akzhayik

Lithuania: 1 Lyga
Garliava 2 – 1 Be1 NFA
Jonava 1 – 2 Kauno Zalgiris
Panevezys 1 – 2 FA Šiauliai

Malawi: Super League
Mighty Tigers 0 – 1 Blue Eagles

Malaysia: Premier League
Johor Darul Ta’zim II 1 – 0 Perak
Kelantan 2 – 1 PDRM
Petaling Jaya City 0 – 2 Negeri Sembilan
Terengganu 1 – 0 Sarawak United
Melaka United 2 – 2 Sri Pahang

Mexico: Liga MX
Necaxa 1 – 2 Monterrey
Tijuana 3 – 3 Puebla
León 0 – 3 Mazatlán

Moldova: Divizia Nationala
Dacia-Buiucani 2 – 0 Sfîntul Gheorghe
Zimbru 0 – 3 CSF Bălți

Netherlands: Eredivisie
Go Ahead Eagles 2 – 5 PSV
Emmen 1 – 1 RKC Waalwijk
Utrecht 0 – 0 Cambuur
Feyenoord 0 – 0 Heerenveen
Staphorst 3 – 0 TOGB
USV Hercules 5 – 1 Ter Leede
JOS Watergraafsmeer 1 – 3 HSV Hoek
OJC Rosmalen 1 – 2 Sportlust ’46
Groene Ster 2 – 0 Barendrecht
ADO ’20 4 – 3 VVOG

Northern Ireland: Championship 1
Annagh United 2 – 0 Knockbreda
Ballyclare Comrades 0 – 0 Ballinamallard United
Dundela 1 – 0 Institute
H&W Welders 0 – 2 Ards
Loughgall 2 – 0 Warrenpoint Town
Newington Youth 4 – 1 Dergview
Ballymena United 2 – 2 Glenavon
Carrick Rangers 2 – 1 Newry City
Coleraine 3 – 1 Cliftonville
Crusaders 5 – 1 Dungannon Swifts

Norway: 2. Division
Arendal 3 – 2 Ørn Horten
Moss 3 – 1 Notodden
Odd II 0 – 1 Kvik Halden
Sotra 5 – 2 Vard
Ullern 8 – 0 Staal Jørpeland
Alta 2 – 1 Asker
Bærum 0 – 4 Ullensaker / Kisa
Gjøvik-Lyn 3 – 6 Brattvåg
Aalesund 1 – 2 Haugesund

Oceania: O-League
Vénus 4 – 0 Hienghène Sport

Paraguay: Division Profesional
Guaireña 2 – 1 12 de Octubre
Libertad 4 – 1 Sol de América

Peru: Primera División
Ayacucho 1 – 2 ADT
Sporting Cristal 3 – 2 Carlos Stein
Carlos Mannucci 3 – 2 Universidad San Martín

Poland: Ekstraklasa
Cracovia 0 – 1 Piast Gliwice
Górnik Zabrze 1 – 3 Stal Mielec
Pogon Szczecin 2 – 2 Wisła Płock
Odra Opole 1 – 1 Resovia Rzeszów
Tychy 3 – 1 Wisła Kraków
SKRA Częstochowa 1 – 0 Zagłębie Sosnowiec

Portugal: Primeira Liga
Sporting Lisbon 3 – 0 Rio Ave
Casa Pia 0 – 1 Benfica

Romania: Liga I
Petrolul 52 1 – 0 Rapid
UTA Arad 2 – 1 Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara 1 – 2 Unirea Slobozia
Metaloglobus 1 – 3 AS FC Buzău
Dumbrăviţa 1 – 2 Unirea Dej
Politehnica Iași 2 – 0 Viitorul P. Târgu Jiu
Unirea Constanța 0 – 3 Progresul Spartac
1599 Şelimbăr 4 – 0 SSU Poli Timişoara

Russia: FNL
Volga Ulyanovsk 0 – 2 KAMAZ
Veles 0 – 2 Ufa
Shinnik 1 – 1 Rodina Moskva
Lokomotiv Moscow 1 – 1 Krylya Sovetov
Zenit 2 – 1 CSKA Moscow
Dinamo Moscow 0 – 0 Krasnodar

Scotland: Championship
Ayr United 2 – 2 Hamilton Academical
Inverness CT 4 – 1 Cove Rangers
Queen’s Park 3 – 2 Partick Thistle
Raith Rovers 2 – 1 Greenock Morton
Alloa Athletic 2 – 4 FC Edinburgh
Clyde 3 – 0 Kelty Hearts
Dunfermline Athletic 1 – 0 Montrose
Falkirk 3 – 1 Peterhead
Queen of the South 1 – 1 Airdrieonians
Albion Rovers 0 – 1 East Fife
Dumbarton 4 – 0 Annan Athletic
Forfar Athletic 2 – 2 Elgin City
Stirling Albion 3 – 0 Stenhousemuir
Stranraer 2 – 2 Bonnyrigg Rose
Aberdeen 2 – 3 Motherwell
Livingston 2 – 1 Hibernian
Rangers 4 – 0 St. Johnstone
St. Mirren 1 – 0 Ross County

Serbia: Prva Liga
Radnički Sr. Mitrovica 1 – 1 Inđija
IMT Novi Beograd 2 – 1 Jedinstvo Ub
Napredak 0 – 0 Bačka Topola
Red Star Belgrade 4 – 0 Voždovac
Kolubara 2 – 2 Vojvodina
Zilina 1 – 0 Zlaté Moravce
Ružomberok 0 – 0 Trenčín

Slovenia: 1. SNL
Koper 5 – 0 Radomlje
Mura 2 – 2 Tabor Sežana
Dob 1 – 1 Beltinci
Bilje 2 – 1 Bistrica
Primorje 1 – 4 Fužinar
Rogaška 0 – 1 Aluminij

South Africa: PSL
Marumo Gallants 1 – 1 Golden Arrows
Stellenbosch 3 – 1 Royal AM
Mamelodi Sundowns 4 – 0 Kaizer Chiefs
Richards Bay 1 – 0 Sekhukhune United
AmaZulu 2 – 1 Cape Town City

South Korea: K League Classic
Ulsan 4 – 0 Daegu
Incheon United 3 – 1 Jeonbuk Motors
Pocheon 0 – 1 Gyeongju HNP
Paju Citizen 1 – 1 Busan Transportation
Gimhae City 1 – 0 Daejeon Korail
Dangjin Citizen 1 – 3 Hwaseong

Spain: La Liga
Barcelona 0 – 0 Rayo Vallecano
Celta de Vigo 2 – 2 Espanyol
Real Valladolid 0 – 3 Villarreal
Eibar 2 – 1 Tenerife
Las Palmas 0 – 0 Real Zaragoza
Mirandes 1 – 1 Sporting Gijon
Leganes 1 – 2 Deportivo Alavés

Sweden: Allsvenskan
Helsingborg 0 – 0 Sirius
Stockholm Inter 3 – 2 Sollentuna
Lindome 4 – 0 Åtvidaberg
Lund 1 – 0 Tvååker
Oskarshamns AIK 3 – 0 Torns
Vänersborgs IF 0 – 0 Ängelholm
Dalkurd 1 – 2 Örgryte
Jönköpings Södra 0 – 5 Halmstad

Switzerland: Challenge League
Stade Lausanne-Ouchy 0 – 2 FC Schaffhausen
Sion 2 – 2 Grasshopper
St. Gallen 4 – 1 Luzern

Thailand: Thai Premier League
Nakhonratchasima 1 – 2 Buriram United
Lampang 1 – 0 Nongbua Pitchaya
Ratchaburi 1 – 0 Muang Thong United

Turkey: 1. Lig
Gençlerbirliği 3 – 3 Altınordu
Eyüpspor 1 – 0 Denizlispor
Manisa FK 0 – 1 Boluspor
Rizespor 1 – 1 Ankara Keçiörengücü
Galatasaray 0 – 1 Giresunspor
Adana Demirspor 3 – 0 Sivasspor
Kayserispor 1 – 0 İstanbulspor

USA: MLS
New York RB 0 – 1 Orlando City
Cincinnati 2 – 2 Atlanta United
New England 1 – 0 D.C. Unitedt
Philadelphia Union 4 – 1 Chicago Fire
Toronto 3 – 1 Portland Timbers
Colorado Springs 4 – 4 El Paso Locomotive
Orange County SC 2 – 1 Phoenix Rising
Atlanta United II 0 – 2 Miami FC
Hartford Athletic 2 – 1 Indy Eleven
Louisville City 1 – 0 Tampa Bay Rowdies
Pittsburgh Riverhounds 0 – 2 Memphis 901
Detroit City 1 – 1 Oakland Roots

Venezuela: Primera División
Deportivo La Guaira 2 – 0 Caracas
Academia Puerto Cabello 4 – 2 Mineros de Guayana

Vietnam: V.League 1
Binh Duong 2 – 1 Sai Gon
Nam Dinh 0 – 1 Song Lam Nghe An

Wales: Feeder Leagues
Conwy Borough 1 – 2 Llandudno
Cefn Druids 2 – 0 Holyhead Hotspur
Buckley Town 2 – 1 Ruthin Town
Guilsfield 1 – 3 Prestatyn Town
Penrhyncoch 0 – 3 Porthmadog
Carmarthen Town 5 – 0 Swansea University
Trefelin 2 – 5 Cambrian & Clydach
Llantwit Major 0 – 2 Cwmbran Celtic
Ynyshir Albions 0 – 2 Pontardawe Town
Cardiff MU 2 – 0 Connah’s Quay
Haverfordwest County 1 – 0 Caernarfon Town
Newtown 0 – 0 The New Saints
Pontypridd Town AFC 0 – 1 Flint Town United

Zimbabwe: Premier Soccer League
Herentals 1 – 1 Highlanders
Platinum 1 – 1 Black Rhinos
Chicken Inn 1 – 0 Harare City
Cranborne Bullets 1 – 0 Ngezi Platinum

Wild Casino - Welcome Crypto Package Up To $9,000